Każdy może mieć w domu kostium teatralny
Teatry czy Miejskie Ośrodki Kultury co jakiś czas przeprowadzają wietrzenie magazynów ze strojami teatralnymi. Istnieją także wypożyczalnie kostiumów. Można więc dziś mieć nawet we własnym domu prawdziwy teatralny kostium, z którego korzystał niejeden znany aktor. Teatry często sprzedają kostiumy, ponieważ co jakiś czas otrzymują nowe – do nowych spektakli lub nowsze stroje do już wystawianych sztuk. Niepotrzebne, stare kostiumy, które nadają się do wykorzystania, sprzedawane są zwykłym ludziom. Do czego jednak je wykorzystać? Przecież to nie są ubiory, które można nosić na co dzień.
Jakie stroje teatralne można kupić?
Najczęściej dostępnymi strojami teatralnymi są różnorodne sukienki damskie. Suknia królewska, balowa, księżniczki, czarodziejki, damy dworu – w teatrach są kostiumy przeróżne, tak, jak i spektakle. Ponadto znajdą się także, męskie płaszcze, listę ciekawych płaszczy do marki Boss, znajdziesz na stronie https://mybaze.com/pl/plaszcze-meskie/boss/, marynarki, spodnie czy nawet buty, ciekawe modele półbutów męskich znajdziesz na stronie https://mybaze.com/pl/polbuty-meskie/new-balance/. Nie brakuje również nakryć głowy czy masek. Dodać trzeba także dodatkowe rekwizyty, jak na przykład różnorakie okulary, wąsy i brody do doklejenia czy peruki. Wszystko można kupić w internecie albo na wyprzedaży urządzanej przez teatr.
Szkolne kółko teatralne
Szkoły prowadzą różne zajęcia dodatkowe dla dzieci. Nierzadko obok kółek przedmiotowych są prowadzone także kółka artystyczne, w tym teatralne. Takie kostiumy niepotrzebne już w teatrze można wykorzystać w kółku teatralnym właśnie. Mogą przebierać się i nauczyciele i dzieci. Można wykorzystywać je również do szkolnych przedstawień z różnych okazji. Kreatywność i pomysłowość nauczycieli, a także dzieci nie zna granic, a prawdziwe stroje teatralne jeszcze bardziej rozbudzą wyobraźnię. Dzięki, prawdziwym kostiumom, dzieci mogą niemal poznać teatr „od kuchni”.
Bale przebierańców, imprezy w stylu dawnych lat
Wśród zabaw karnawałowych, nie tylko dziecięcych znajdziemy zarówno bale przebierańców, jak i imprezy w stylu dawnych lat lub z jakimiś konkretnymi motywami. Specyficzne stroje prosto z teatru będą na takie imprezy wprost idealne. Można naprawdę zaszaleć, uruchomić wyobraźnię i stworzyć sobie niezapomniane przebranie. Tworzenie nietuzinkowych stylizacji z pomocą kostiumów teatralnych to znakomita i bardzo kreatywna zabawa. Warto pobawić się tak z dzieckiem i stworzyć dla niego idealne przebranie na bal maskowy w przedszkolu lub w szkole. Brak pomysłu na strój na bal maskowy? To nie problem, bo zawsze można kupić prawdziwy strój teatralny.
Szerokie wykorzystanie teatralnych peruk
Szczególnym zainteresowaniem cieszą się teatralne peruki. Mogą bowiem posłużyć nie tylko jako przebrania do szkolnych przedstawień, na kółkach lub warsztatach teatralnych czy balach przebierańców. Mogą także bardzo pomóc osobom, które zmagają się z kompleksami dotyczącymi swojego wyglądu. Osoby z krótkimi włosami mogą przez chwilę mieć dłuższe. Ponadto wiele osób traci włosy z powodów genetycznych, hormonalnych, zdrowotnych czy przez skutki uboczne stosowanych leków, zwłaszcza w leczeniu nowotworów. Dla takich osób peruka to jedyna możliwość posiadania włosów i zakrycia wstydliwej łysiny. Choć specjalne peruki dla takich osób są często wykonywane z prawdziwych włosów ofiarowanych przez dawców, to i peruki teatralne mogą spełniać funkcję poprawiacza wyglądu i leku na złamaną utratą włosów psychikę.
Inscenizacje i festyny plenerowe
W wielu miejscach urządzane są każdego roku różne festyny i inscenizacje, na przykład z powodu ważnych rocznic. W takich sytuacjach również przydają się kostiumy teatralne, by móc odtworzyć historyczne wydarzenia włącznie z ówczesnym wyglądem żołnierzy, władców czy dam dworu. Podczas niektórych takich wydarzeń nawet wystawiane są takie stroje, aby każdy człowiek mógł sobie je przymierzyć i zrobić zdjęcia. To wspaniała zabawa i dla dzieci i dorosłych. Jak widać więc, stroje teatralne można też wykorzystywać na co dzień, więc warto szukać okazji na ich zakup i śledzić teatry, by wyłapać moment wymiany teatralnej garderoby.