Magiczny świat “W krainie baśni”

Od 2015 roku pracujemy przy serii “W krainie baśni”. Przenosimy widzów do tajemniczego domu bajarza i bajarki, którzy opowiadają nam o magicznych istotach z całego świata. Każdy 20-minutowy odcinek to nowa baśń pełna przygód, humoru i niesamowitych efektów specjalnych.

Kucia-Albin: Pierwszy odcinek wyprodukowaliśmy własnym sumptem. Zaprojektowałam salon dla głównego bohatera, w którym opowiadał baśń o magicznym kociołku. Starałam się stworzyć wnętrze, które stanowiłoby połączenie wiejskiej chaty i podupadłego dworku szlacheckiego – a wszystko to z odrobiną magii. W studio roiło się od niesamowitych rekwizytów i pięknych, wiarygodnych kostiumów. Stacja TVP ABC dostrzegła potencjał naszej serii i od 2017 roku można oglądać nasz pierwszy sezon, składający się z 13. odcinków, na antenie tej stacji.

Do 12 odicnków produkcji TVP przygotowałam jeszcze dwa wnętrza. Pierwszym z nich była mroczna piwnica, która łączy w sobie elementy lasu, sali tronowej i lochu. Drugie pomieszczenie to czarodziejska biblioteka Bajarza z drzewami wrastającymi w półki, kominkiem i sekretnym przejściem. Zależało nam na tym, by wnętrza były jak najbardziej wiarygodne, by można było się w nich zagubić i uwierzyć, że naprawdę znajdujemy się w świecie fantasy. Wydaje mi się, że osiągnęliśmy zamierzony efekt.

Obecnie odcinki “W krainie baśni” można zobaczyć na TVP ABC w niedziele, ale znajdziecie je także na TVP VOD.

Zapraszamy do oglądania!

Posted in Aktualności.