Wielka scenografia do “Aureoli”

W styczniu 2014 roku rozpoczęliśmy nagrania w Studio TVP w Łęgu koło Krakowa do cyklu programów dla dzieci pt “Aureola”.

Największe studio TVP zamieniliśmy na miesiąc w przestrzeń wypełnioną “górskim krajobrazem ” z klasztorną zabudową w bajkowym ogrodzie. Scenografię przygotowaliśmy na zlecenie wydawnictwa “Promyczek Dobra” na czele którego stoi ks. Admin Mulka.

Scenografia miała w założeniu stanowić bezpieczne i przytulne miejsce wspólnych zabaw i nauki dla 3 małych bohaterów i ich opiekuna , wujka mnicha. W rajskim ogrodzie nie zabrakło starej jabłoni, która wraz ze zmianą pór roku zmieniała, jak i inna zieleń w ogrodzie, swoje poszycie. Mieliśmy okazję wielokrotnie zmieniać wystrój scenografii – przeszliśmy w miesiàc 4 pory roku. To jedna z największych realizacji scenograficznych, jakie mieliśmy przyjemnośc wykonać.

W 13-odcinkowym programie występowały, prócz Tadeusza Chudeckiego w roli mnicha, trzy lalki-pacynki. Autorką scenariuszy była Justyna Holm. Scenografia serialu spełniała założenia teatru lalkowego dla dzieci. Wykonawcą dekoracji była Firma Prodekor z Warszawy.

 

Posted in Aktualności.